«
  1. Anasayfa
  2. Alt Coinler
  3. Sahte Kripto Paralar Nasıl Ayırt Edilir ?

Sahte Kripto Paralar Nasıl Ayırt Edilir ?

scam-gc949b2779_1280

Kripto para endüstrisinde, alışılmadık taahhüt ödemesinin sunulduğu sürekli artan sayıda yeni madeni para ile gelişen bir model var. Gezegendeki kripto para türlerinin çeşitliliği ne kadar etkileyiciyse, belirleme döngüsü o kadar zahmetlidir. Dolandırıcılar, sahte veya düzmece parasal koşullar sunarak bu piyasa bileşenini kullanır. Tüm sahte planlar, hızla zengin olması gereken kişilere yöneliktir. Bunlar, günümüzün sahte altcoinlerini veya Scamcoins’i içerir.
Böyle bir “yeni” madeni para, kapasitesi son derece mükemmel olan ve uygulanması yolda olan, geliştirilmiş, yeni bir bitcoin veya yeni kripto para olarak konumlandırılır. Müşteriler, öncelikle gizli ve ucuz olan başka bir madeni paranın ana sahipleri olmaya ve bitcoin ile olan ilişkileri nedeniyle kaynak maliyetlerinde fahiş bir artış için sıkı durmaya teşvik ediliyor.

Ardından Reuters, sahte E-Coin kripto parasını tahsis etmek için ücretlendirme ilişkisinin sona erdiğini açıkladı. İsviçreli para denetleyicisi FINMA, birkaç yüz müşteriden E-Coin karşılığında en azından 4,2 milyon dolar topladığını iddia ediyor. Nakit akışı resmi olarak 01/01/2016 tarihinde başladı. Üyelik, kripto parayı sunucularında tuttu ve blockchain teknolojisini kullanmadı. Müvekkillerin derneğe verdiği yaklaşık 2.1 milyon dolarlık mal varlığına engel olundu. Denetleyici FINMA, diğer üç kuruluşu kripto para biçimlerindeki şüpheli eylemler konusunda uyardı. FINMA şu anda dağıtımdaki 11 kuruluşu sahte kripto nakit belgelerle ilişkilendiriyor.
Bir başka örnek, sahte kripto para Swisscoin’dir. Bu, organizasyonun bilgisayar destekli nakit ile neredeyse hiçbir ilgisi olmamasına rağmen, kripto paranın cazibesinden yararlanmaya çalışan bir organizasyonun bir başka örneğidir. Üyeler, Swisscoin organik sisteminin ötesinde var olmayan kaynakları sahte paraya yatırıyorlar. Daha da kötüsü, sahte paranın değeri kuruluş tarafından belirlenen değişken bir sayıdır. İsviçre paraları herhangi bir kripto ticaretinde değiştirilmez ve Swisscoin sitesi dışında herhangi bir şey satın alamazsınız. Ukrayna Muayene Ofisi, “büyük çaplı dolandırıcılık” kabiliyetine sahip cezai prosedürler başlattı. Düzenbazlar, Swisscom’u satın alırken para aktaran mali destekçiler hesabına süper faydaların alındığına dair sahte veriler yayarak ve swisscoin’i kripto para birimi olarak tanıtarak, varlıklar üzerinde 500 bin ABD dolarının üzerinde para tuttular.
Kripto para birimleri kullanan bu tür sahtekarlıkları bilmek, hem yeni başlayan bir müşteri için hem de başarılı bir müşteri için genellikle zordur. Bununla birlikte, sahte parayla karşı karşıya olduğunuzda bunu fark edebileceğiniz bazı işaretler vardır.

Sahte Kripto Para Biriminin Birincil Göstergeleri

  • Birleşik nakit. Kripto para, belirli bir kuruluş tarafından verilir veya denetlenir. Yürütme, bu üyelerin para alışverişlerini etkileyebilir. Bununla birlikte, kuruluş, çoğunlukla, fiili şartları yönlendirir. Örneğin, bir kuruluş, müşterilerin nakitlerini kabul edeceğine güvendiğini bildirebilir.
  • Likidite olmaması. Ticaretin yalnızca kuruluşunda sunulduğunu varsayarsak, kripto paranın onayı yoktur. Sadece yerel bölgedeki veya sahibi olan topluluktaki parayı kullanabilirsiniz. Otorite parasından başka bir şey değil, bu yüzden tamamen başka bir kripto para birimine çevrilemez. Kural olarak, erişilebilir bir Programlama arayüzü ile işlemlerde takip etmeyeceksiniz.
  • Kaynağı kapatın, blok zincirini kapatın. Kripto para yeniliğinin sunucularının alanına bağlı olduğuna dair belirsiz ipuçları var. Veya diğer yandan, madeni paranın yaratılmasını ve muhasebeleştirilmesini kontrol eder. Bu nedenle açık kaynak tartışılmaz bir gerekliliktir. İlk olarak, “lockchain, genellikle kamusal alanda bulunan takaslar, mülkiyet ayrıcalıkları ve diğer veriler hakkında bilgi koymak için sağlam bir elektronik kayıttır. Bu nedenle, kaynakları kripto paraya yatırırsanız, genel olarak konuşursak, bitcoinler için token satın alırsanız, bunun bir kaydı görevin blok zincirine kaydedilecektir. Daha sonra, verimli bir girişim ve tokenların değerinin gelişimi için ödeme alabilirsiniz.
  • Varsa, müşteri cüzdanları kripto para sitesinde bulunur ve cüzdan sahibinin bilgisayarında tanıtılmaz.

Twofold, kripto paranın niteliklerine nasıl bakar ve gerçekliğine nasıl karar verir? Herhangi bir yerel uzmanlık alanında, spekülasyonları seçerken size yardımcı olabilecek meşru kaynaklar vardır. Yerel kripto alanı bekleniyor.Kripto para biriminin gerçeğine ve önemli varlıklar üzerindeki doğal vurgularına bir göz atabilirsiniz: Kripto para kaynak kodu: GitHub.com gibi açık kasalarda, belirgin tüm kripto para birimleri için kaynak kodunu kontrol edebilirsiniz.

Bir kripto para dünyasının dolaylı bir göstergesi, onun Chainz.Cryptoid.Info varlığındaki varlığıdır ve CoinMarketCap.com sitesindeki varlığı, kripto para birimlerinin derecelendirmesini ve kapitalizasyonunu onaylayacaktır.

WorldCoinIndex.com sitesinde kripto para biriminin erişilebilirliği. Bu aşamada kripto para piyasası haberleri ve maliyetleri görüntülenir. Veriler, 35’ten fazla kripto para ticaretinden toplanır. Tüm ücretler BTC ve 13 parasal standart cinsindendir: USD, EUR, CNY, GBP, RUB, bilgisayar destekli tasarım, JPY, HKD, BRL, IDR, AUD, KRW ve INR.

Ek olarak, Twitter ve Reddit gibi kişilerarası kuruluşlar aracılığıyla, şüpheye düştüğünüzde kripto para birimiyle ilgili güncel verilere erişim sağlayabilirsiniz.
Madeni para madenciliği hesaplamasının tasviri: herhangi bir kripto para kazanırken. Belirli bir süre için kazılan bu kripto paranın miktarı belirlenir. Bu hesaplama madeni para madenciliğinin hızını yönetir. Verilen sayıyı aşmak, yaratımı geri çevirmede sorun yaşayan bir genişlemeye yol açar. Bu dönemde, daha az madeni para çıkarıldı, ardından karmaşıklığın azalması, daha hızlı kripto para yaratılmasını teşvik etti.
Kripto para biriminin merkezi standartları, ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve sınırsız kullanımı içerir- ayrıca açık kaynaklı, halka açık bir blok zinciri ile anlaşılırlık. Seçtiğiniz kripto para yukarıda belirtilen gereklilikleri karşılamıyorsa, büyük ihtimalle Scamcoins, sahtedir.
Bu nedenle, kararlarınızda dikkatli ve ihtiyatlı olun.

Boynar Hakkında