«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Dünyası
  3. Finansal Alanda Blockhain Teknolojisinin Kullanımı

Finansal Alanda Blockhain Teknolojisinin Kullanımı

Blockhain kullanımı nasıldır

Finansal alanda blockchain, en gelişmiş BT yeniliklerinden biri olarak görülüyor. Hem dev kuruluşlar hem de yeni şirketler için ekonominin farklı alanlarında yeni eylem planlarının şekillenmesine yardımcı oluyor. Uzmanlar, lafı daha fazla uzatmadan blockchain’in hayatımızın gerekli bir parçası haline geleceğini kabul ediyor.

Blok, bir dizi kayıtla yüklenir ve son zamanlarda ortaya çıkan bloklar sürekli olarak zincirin en uzak sınırına eklenir ve çerçevenin yeni yapılan temel birimlerinde bulunan verileri kopyalayarak ona bir tane daha ekler. Bu yeniliği kullanma olasılıkları akıllara durgunluk veriyor.
CB Experiences’a göre, blok zinciri çok geçmeden ağ güvenliği, ticaret değişimi ve koruma gibi işletmeleri değiştirecek. Yenilik, bankacılığın ve çevrimiçi taksitlerin çok ötesine uzanan gelecek şeyleri temsil ediyor. Çok geçmeden, yönetim kurulunda araç anlaşmaları ve ortak mülk kiralama, takas, operasyonlar ve enerji yeterliliği gibi bölgeleri kapsayacak.
Blockchain, ekonominin ötesinde bir şeye hizmet edecek. Eğitim, tıbbi bakım, oylama ve kurucu çerçeveler, hükümet, hukuk ve çok daha fazlası bloklara taşınacak.

Kuruluşlar Hangi Nedenle “Buluttaki” Düzenlemeleri Teşvik Ediyor?

Blockchain, gelecek vaat eden potansiyeline rağmen henüz iş süreçlerinde geniş kabul görmeye hazır değil. Uyarlanabilirlikle bağlantılı her şey- yeni istemciler çekmek, bilgi aktarım güvenliği ve veri koruma – fazladan bir olay ve programlama sırası gerektirir.

Bu amaçla, Microsoft veya Intel gibi muazzam BT ve howdy teknoloji kuruluşları, blok zinciri geliştirmede iki çalışma alanı görüyor.

Bu yeniliği teşvik eden kuruluşlarla ve devam etmekte olan blok zincir dönüşümünü ve dağıtım zincirlerini artırmak için pazarın neye ihtiyacı olduğunu anlayan grupların katılımdır.

Farklı blok zincirlerinin ilerleme süreçlerinde, düşüncelerini gerçekleştirmek için kripto pazarındaki sürüş aşamalarıyla dinamik iş birliği. Bu mevcut durumda, kripto piyasası üyeleri yeni olaylardan yararlanıyor ve kuruluşlar varlıklarını artırıyor.

Blockhain kullanımı nasıldır
Blockhain kullanımı nasıldır

Bugün, anlık blockchain düzenlemeleri mevcuttur. Örneğin, Microsoft Blockchain’in bir Yardım (Microsoft Sky blue BaaS) yönetim modeli olarak kullanışlılığı nedeniyle, farklı çerçeveler için hızlı bir şekilde blok zinciri yanıtları oluşturabilir, test edebilir ve sınırsızca anında gönderebilirsiniz. Devasa oyuncular ve küçük ve orta ölçekli kuruluşlar için dağınık kayıt geliştirmelerini erişilebilir kılar.
Örneğin Intel, Hyperledger projesinin bir özelliği olarak balık stoğu için açık kaynaklı bir blockchain aşaması olan Sawtooth Lake’i kullanıyor. Dağınık kayıt inovasyonu ile müşteriler, balığın alınmasından sunulmasına kadar olan döngüyü takip edebilir.

Parasal Bakış Açısı


Bu olaylar bankalara ilham veriyor. Son yıllarda, JPMorgan Pursue, Goldman Sachs, Credit Suisse ve Deutsche Bank gibi birçok dev tasarım, yönetim kurulundaki kaynakları sıfırladı. Bu, BT kuruluşlarını borç verenler için Ethereum tabanlı bir aşama oluşturmak üzere parasal kombinasyonlarla birleşmeye teşvik etti.
Bu, bankalar için bir konsorsiyumun, para kuruluşlarının bir araya gelmesinin iş durumları için kesin bir blockchain yanıtı yürütmesi gerektiğinde müzakere edilmesidir. Olayların dönüşü ve blockchain programlama öğelerinin kullanımı, finans topluluğunun dış etki olasılığı olmadan kapalı bir havuzda çalışmasına izin verir. Bankalar bu tür aşamalardan yararlanarak, birlikte hareket eden insanlara güvenirler. Bir gaf ortaya çıkarsa, her değiş tokuş görünür olmalı, ancak değiştirilmemelidir.

Finansal alanda blockhain kullanımı
Finansal alanda blockhain kullanımı

Yeni iyileştirmeler, değişim hızı ve güvenlikle ilgili önemli sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Dolayısıyla meşru maddeler arasındaki uzlaşma konusu, mübadelede harcanan zamandır. Bazen bu etkileşim, bağımsız şirketler ve dinamik iş vizyonerleri için inanılmaz derecede uzun olan üç güne kadar sürebilir.
Taksitlerin hızlanma sorunu, blok zincirindeki değişimlerin hemen gerçekleşmesiyle çözülür. Ana geri alma bileşeni, diğer organizasyon üyelerinden- PoW’dan geldikleri için, alan tarafın bu değişimi onaylamak için harcayacağı zaman olabilir.

Finansal alanda blockhain kullanımının faydaları
Finansal alanda blockhain kullanımının faydaları

Bankaların bugün bir sorunu daha var. Karşı taraflar arasındaki gayri nakdi taksitlerin bir kısmı, kara paranın seyahatidir. Buna karar vermek zordur, çünkü bu, diğer bankaların kayıtlarındaki para akışları zihniyetine yansıtılması gereken kuruluşlar arasındaki alışveriş ve yazışma zincirinin eksikliğinden kaynaklanır. Bankalar, bunları ayırt etmek için çeşitli hesaplamalar yapmaya çalışıyor, ancak tam bir soruşturma için yeterli sayıda bilgi olması gerektiğinden, bunlar sıklıkla karıştırılıyor. Bu şekilde, blok zinciri ağı, tek başına taşınan bir değişim kapasitesi çıkarır. Bu, her taksitin sonsuza dek tek başına bir varlık geliştirme temelinde kalacağı anlamına gelir. Daha sonra, gerçek gelir inceleme için sürekli olarak erişilebilir olacaktır.
Değişimlerin güvenliği, geçmiş bloğun belirlenen sağlama toplamının her bilgi bloğuna yerleştirilmesiyle garanti edilir. Bu, gasp olasılığını reddeden geçmiş bloğa bir bağlantı kurmanıza izin verir.
Blockchain organizasyonu sayesinde gelecekteki düzenlemeler, temel olarak borsaların basitliğini inşa edecek ve varlıkların başlangıcını doğrulamak için teknikleri basit ve yetkin hale getirecektir.

Boynar Hakkında