«
 1. Anasayfa
 2. Coin Rehberi
 3. Bitcoin Nedir – Bitcoin Nasıl Üye Olup Para Kazanılır ** 2023

Bitcoin Nedir – Bitcoin Nasıl Üye Olup Para Kazanılır ** 2023

46-yukselen-solanada-bir-sonraki-hedef-hangi-seviye-GrY8ugJQ.jpg

Bitcoin 2009 yılından sonra hayatımıza giren ve girdiğini günden günümüze kadar yatırıcılarının ciddi anlamda para kazanmalarına olanak sağlayan bir kripto para birimidir. Bu kısa bir şekilde özetleyecek olursak  “Gelişen teknolojiye uyum sağlayan hayatımızın getirisi olarak ortaya çıkan dijital para birimi şeklinde özetleyebiliriz. Satoshi Nakamato tarafınca ortaya çıkartılan bu para birimi artık evrensel bir yapıya bürünüp bütün dünya tarafınca varlığı kabul edilmiş durumda.

Kabul oranının bu denli yüksek olduğu para birimini insanların yoğun talepleri doğrultusunda birçok kitle için “ekmek kapısı” konumuna geldi. Sizler de bu devasa gelir kaynağından gelir elde edebilir ve ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz. Tabi, bunun bazı ince detayları var. Bitcoin konusunda ön bilgilendirme yaptıktan sonra sizlere bu işten nasıl ciddi anlamda gelir elde edebileceğinizin yöntemlerinden bahsederek, sistem özelinde detaylı tanıtımlar yapacağız.

Her şeyden önce bir bitcoin cüzdanınızın olması gerekiyor, aksi durumda her hangi bir işlem yapabilmeniz söz konusu bile değil. Bunun için de bir hesap oluşturmanız gerekiyor, nasıl yapıldığı bilmeyenler için resimlerle kademe kademe açıklama yapacağız.

Bitcoin cüzdanına nasıl sahip olunur, kaydı nasıl oluşturabilirim?

Hesap oluşturmak için türlü sayıda seçeneğiniz bulunuyor. Bu pazardan pay sahibi olmak isteyip ciddi yatırımlarla kazanç sağlama çabasında olan birçok firma var. Tabi, burada en çok önem arz eden husus güven algısı. Para kazanmak isterken elinizdeki paradan da olmayın. Bu bağlamda bizler derin analizler yaparak dünyada en yoğun bir şekilde kullanılan ve oldukça fazla kripto para birimi alternatiflerinin bulunduğu Binance ‘yi tercih edip işlemlerimizi bu firma üzerinden yapacağız. Ayrıca sistem tam bir kullanıcı dostu! Oldukça yalın, sadece ve anlaşılır bir dille tasarlanmış. Sistemin iki ara yüzü bulunuyor. Yeni başlayanlar için daha sadeleştirilmiş bir yapıya büründürülürken, uzman olanlar için daha fazla detayla yer verilmiş. Bu seçimlerinizi anlık değiştirebiliyorsunuz. Her şeyden önce kaydımızı hızlı bir şekilde oluşturarak hemen kazanmaya başlayalım.

Binance üzerinden hesap oluşturma

 1. Binance üzerinden kayıt oluşturmak için öncelikle internet tarayıcınıza aşağıdaki adresi kopyalayıp yapıştırın.
https://www.binance.com/tr/register?ref=CQ0QK2D8

Not: Kayıt işleminizi bu link üzerinden başlatmanız oldukça büyük önem arz ediyor, farklı linkler üzerinden erişim sağlamayın. Bu direkt olarak sizlerin kazanç oranlarını etkileyecektir. Nedenlerini konumuzun ilerleyen bölümlerinde kapsamlı bir şekilde açıklayacağız. Bu yüzden şimdilik yalnızca bu link üzerinden kayıt olmanız gerektiğini bilin.

 • Erişim sağladıktan sonra kayıt ekranı.

Kendinize özel bir kayır oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey hemen herkesin sahip olduğu bir mail adresi. Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek;

 • Resimde de görüldüğü üzere 1 numaralı okun yanına E-Posta adresimizi yapıyoruz. Mail adresinizi afaki yazmayın, devamlı kullandığınız bir adres olmasına özen gösterin. Bu adrese kazançlarınızı arttırmaya yönelik bilgilendirme içerikleri gelebileceği gibi, kayıt işleminizi onaylayıp bilginiz dâhilinde yaptığınızı belirtecek onay maili gelecektir.
 • 2. Okun bulunduğu alana şifrenizi yazmanız gerekli. Şifrenizi belirlerken hatırlayabileceğiniz ve kimsenin kolay bir şekilde çözemeyeceği karışıklıkta ve özel karakterlerin içerdiği bir şifre olmasına özen gösterin. Bu sayede sonradan hesabınızın çalınma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.
 • 3. Ok bölümüne 2. Ok bölümünde yazmış olduğunuz şifrenin aynısını “teyit” maksadıyla yazın.
 • En alt bölümdeki kutuyu seçin ve “Binance’ ye katılmayı” kabul edin.
 • Akabinde de “Kayıt ol” sekmesini seçip, kayıt aşamasını tamamlayın.
 • Bu aşamada kayıt için kullanmış olduğunuz mail adresine gidin. Sizlere bir mail gönderilip onay linki aktarılacak. Bu tamamen yukarıda açıklamasını yaptığınız mailin doğruluğuna yönelik bir tedbir. Linki tıklayın, mail adresinizi doğrulayın ve para kazanmanın keyfini yaşayın.

Dip Not: Hesabımıza erişim sağladıktan sonra size ilk adımda 2 aşamalı güvenlik doğrulama ekranını gelecek. Bunu arzu ederseniz “Skip” ekranına basarak hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz. Daha sonra ayarlardan güvenli girişi aktif etmeniz mümkün. Bunun için“2FA” yani iki aşamalı doğrulama” bölümüne girmeniz gerekiyor. Eğer hesabınızda yüksek meblağlarda işlem yapacaksanız 2FA’ güvenli giriş seçeneğini aktif etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Binance kayıt işleminden sonra ayarlarını yapma.

Kayıt aşamasından sonra karşınıza artık cüzdanınız geliyor. Burada bilmeniz gereken önemli konular için bizler sizlere yardımcı olalım.

Bu aşama önemli olduğu için madde madde ilerleyeceğiz.

Giriş Şifreniz Bölümü: Eğer güvenlik nedeniyle şifrenizin değişimini isterseniz bu bölümden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız değiştiremezsiniz. Çünkü sistem sizden eski şifrenizi de isteyecektir. Şifrenizi unutmanız durumda kayıt ekranından “Şifremi unuttum” derseniz mail adresinize yenileme linkini göndereceklerdir.

Anti-Spam kodu: Bu bölümden hesap doğrulaması yapıyorsunuz.

Api: Daha uzmanların kullandığı bir alan. Bireysel kullanıcılar için bu bölümde her hangi bir işlem yok. Merak edenler hakkında bilgi verelim. 3. Kişiler sistemlerine btc tanımlaması yaptıklarında manuel girişler yaomak yerine Api üzerinden girdiği değerler sayesinde her şeyi otomatik bir şekilde tanımlayabiliyorlar.

Sms doğrulama: Maddi işlemler yapabilmeniz ve bilgilendirmelerin sizlere ulaşabilmesi için mutlaka bu ayarları yapmanız ve telefonunuzu doğrulamanız gerekiyor.

Google Authenticator: Tüm büyük sistemler tarafınca kullanılan ek güvenlik sistemidir. Google tarafınca sistemler arasında artı bir şifreleme yapar. Bu seçeneği aktif ettiğinizde telefonunuza harici bir uygulama indirip giriş yapabilmek için o uygulamanın sizlere sağlayacağı şifreyi girmeniz gereklidir.

Güvenliğinizi bir tık daha arttıracağınız için kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Yatırım yapın, kazanmaya başlayın.

Kripto para ticareti yapıp kazanabilmek için Binanceye bütçeniz doğrultusunda bir para girişi sağlamanız gerekiyor. Yatırabileceğiniz rakamın her hangi bir sınırı yok. Alt limiti oldukça düşük tutabildiğiniz gibi, üst limiti de bütçeniz kapsamında oldukça yüksek gösterebilirsiniz.  Rakamı ne kadar yüksek tutarsanız kazanma oranınızın da o denli yükseleceğini hatırlatmak isteriz. Yatırdığınız para tuturarın özelinde her hangi bir kesinti ya da komisyon oranı uygulanmıyor. Bu nedenle işlem sıklığınızı kontrol altında tutmaya çalışmayın.

Sistem üzerinde yapabileceğiniz yatırımları iki ayrı şekilde yapabilirsiniz.

Bu aşamada öncelikle FONLAR daha sonra da Yatırılanlar bölümüne giriş yapın. Karşınıza seçim yapabileceğiniz farklı türlerde para birimleri çıkacak. Seçeceğiniz her hangi bir para biriminin yatırım adresini kopyalayın.

Daha sonra sırasıyla Para Çekme & Gönderme tada ikinci yöntem olan Fonlar ve Bakiye bölümüne giriş yapın. Burada da karşınıza para birimleri çıkacak. Seçiminizi yaptıktan sonra bir önceki aşamada kopyalamış olduğunuz linki buraya yapıştırmanız gerekiyor. Yükle butonuna bastıktan sonra da tebrik ediyoruz, ilk yatırımınızı yapmış oluyorsunuz.

Bitcoinle kazanabilmek için bunlara dikkat edin.

Şimdiye kadar sistem kaydını nasıl oluşturacağınız ya da sistemi tanıtmaya yönelik açıklamalar yaptık. Ama para kazanabilmek için bunlar yeterli değil. Sizin de yüksek miktarlarda kar marjına ulaşabilmeniz için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar var. Bunları şu şekilde sayabiliriz,

 • Bitcoin üzerinden kazanabilme yöntemleri
 • Referesans linki çok önemli!
 • Uzmanlık alanınız sonucunda hizmetinize karşılık bitcoin alabilirsiniz.
 • Ticaret yeteneğiniz konuşturarak bitcoin kazanabilirsiniz
 • Bedava bitcoin kazanabileceğiniz yöntemlerde mevcut.

Ana başlıkları aktardığımıza göre bunları size madde madde açıklayalım.

Referesans linki çok önemli!

Yukarıda kısmen değindiğimiz ama daha ayrıntılı bir şekilde aktaracağımızı bildirdiğimiz referans kayıt sistemi bitcoin üzerindeki kazanımlarda oldukça etkili oluyor. Şöyle ki sistem referans gönderilen kişi özelinde ekstra avantajlar sağlıyor.

Referans sistemi üzerinden üye olup yatırım işlemlerinde uygulayacağınız alım satımlarda %10 oranında ekstra bonus kazanıyorsunuz. Bunun gibi daha birçok avantajları var. Ayrıca sizde kayıt olduktan sonra çevrenizdekilere, arkadaşlarınıza sistem hakkında bilgilendirme yapabilir ve kendi referans kodunuzla üye olmasını sağladıktan sonra kazanç kapınızı daha da yükseltebilirsiniz. Bu nedenle kayıt işleminizi mutlaka https://www.binance.com/tr/register?ref=CQ0QK2D8 linki üzerinden oluşturmaya özen gösterin.

Uzmanlık alanınız sonucunda hizmetinize karşılık bitcoin alabilirsiniz.

Hepimizin kendini bir alanda iyi hissettiği ve “Ben bu işi güzel yaparım” diyebildiğini birçok yetenekleri vardır. Bu yeteneklerinizi boş zamanlarınızda mutlaka gelir kapısına dönüştürün.  Günümüzde hizmet satımı yapabileceğiniz birçok freelancer sistemler mevcut. Bu sistemlere kayıt olup vereceğiniz hizmet doğrultusunda da belirli oranlarda bitconin kazanabilirsiniz. Bizler sizler için bitcoin üzerinden ödeme alabileceğiniz bazı sistemleri aktarabiliriz.

Mesela,

 • Cryptogrind
 • Jobs4Bitcoins
 • Coinality
 • Crypto.jobs
 • bitWAGE
 • Angle.Co
 • 21.co

Gibi web sitelerinee üye olup, gelirinizi bitcoin hesabınıza tanımlatarak dijital paranızı katlamanız mümkün.

Ticaret yeteneğiniz konuşturarak bitcoin kazanabilirsiniz!

Bitcoin için en yaygın kullanılan yöntemdir. Bitcoin borsasını iyi takip ederseniz gelirlerinizi en tepelere yükseltebilirsiniz. Bunun için analiz yeteneğinizin ve araştırmacı yapınızın en üst düzeylerde olması gerekiyor.

Bu işlemi bir borsa mantığında düşünebilirsiniz. Borsa’ da edinilen yüksek tecrübelerin de yardımı ile hisse senedinin düşük seviyelerde iken alıp, yükseldiği anda bozdurulduğunda oldukça yüksek bir kar marjı bırakır. Durum bitcoin için de benzer özellikler gösteriyor. Sistem üzerindeki sanal paralarında farklı fiyat bantlarında gezindiğinden bahsetmek mümkün. Eğer fiyatı düşükken dijital para birimini yakalayıp değer kazandığında satışını yaparsanız ciddi anlamda BTC kazanmanız kaçınılmaz bir son. Tabi, bu yöntem biraz risk teşkil ediyor. Zarar etme ihtimaliniz de var. Fakat hayat risklerle dolu değil mi? Tavsiyemiz bu işlemi yaparken öncelikli olarak düşük rakamlardan yola çıkın. Zarar ettiğiniz anda bütün birikiminiz ortadan kaybolmasın. Bu küçük rakamlar özelindeki yapacağınız işlemler yardımıyla edineceğiniz tecrübeler sayesinde de ileriki dönemlerde çok daha yüksek yatırımlarla çok daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Bedava bitcoin kazanabileceğiniz yöntemlerde mevcut.

Bu kadar büyük Pazar payının oluşumundan sonra 3. Sıra bileşenlerin bu işlemden kar amacı gütmek maksadıyla bedava bitcoinleri kullanıcılarına dağıtma işlemini söylemezsek tabi ki olmazdı. Amaçları tamamen reklam üzerinden gelir elde edebilmek. Reklamlar aracılığıyla şirketlerden edinmiş oldukları gelirlerin bir kısmını sizlere BTC olarak dağıtarak karşılıklı bir şekilde kazanmayı vaat ediyorlar.  Tabii ki pastanın büyük kısmı onlara, küçük kısmı da size kalıyor. Peki, bu sistemler nelerdir?

Android marketlerde ya da IOS storlara türlü çeşitlerde uygulamalar bulunuyor. Ya da yalnızca bu işlem için tasarlanan web siteleri de mevcut. Bu işlemi farklı mantaliteler altında yapan o kadar yoğun bir kitle var ki, tek tek bunlara değinmek yerine “mantıklarını” sizlere aktararak karar verebilmeniz açısından yardımcı olmaya çabalayacağız.

Bitcoin musluğu olarak adlandırılan bu sistemlerde iki ana mantık üzerinden sizlere BTC aktarılmaktadır.

 1. Reklam izleme yöntemiyle
 2. Görev yaptırma yöntemiyle.

Birinci seçeneğe yukarıda kısmen de olsa değindik. İndireceğiniz uygulama ya da gireceğiniz web sitesinde farklı türde reklamlar, videolar bulunmaktadır. Sizlerden bu videoları sonuna kadar izlemeniz istenecektir. Ya da karşınıza çıkan reklamlara zorunda bir şekilde tıklama sistemi. Sizler bu işlemleri yaptıktan sonra firmaların reklam veren 3. Şahıslardan alacakları gelirden sonra kısmen de olsa cüzi bir miktarını sizlere BTC olarak dağıtır ve gelir elde etmenize olanak tanır.

İkinci seçeneğe gelecek olursak, burada ki Pazar çok daha kapsamlı bir şekilde ilerliyor. Sistem üzerinden sizinle iletişim kuruyorlar ve isteyebileceklerinin sonu yok.  Genel olarak sosyal medya hesaplarınızı ağırlıklı bir şekilde kullanmak isteyebilirler. Mesela bir içeriği Storyinizde paylaşıp reklamlarınızı yapmak, bir bulmaca çözmenizi istemek, her hangi bir konu hakkında içerik oluşturmanızı talep etmek dışında Youtube üzerinden bir video izleyip google’ da her hangi bir işletme hakkında yorum yapmanızı talep etmek yoğun bir şekilde başvurdukları yöntemin başında yer alıyor.

Dediğimiz gibi karşınıza çıkacak görevlerin herhangi bir sınırı yok. Tabi bütün bunları yapmak ya da yapmamak tamamen kendi inisiyatifiniz altında. Orada geçen görevleri yapıp, görevi yaptığınızı sistem sahibine delil olarak sunarsanız ( Ekran görüntüsü vs..) karşılığında sizlere düşük de olsa bir BTC geliri gelecektir. Alacağınız rakamlar çok da yüksek olmayacaktır. Hayallerinizi büyük tutmayın, eğer çok zaman harcayacağınız ve BTC ‘si düşük olan bir görev varsa uzak durmayı tercih edebilirsiniz.

Bu sistem kullanıcılar arasında yoğun bir şekilde tercih edilmese de uzun süre bilgisayar başında ya da eli telefonda olup fazlaca boş zamanı olan ve mesleki anlamda zaman geçirip gelir elde etme yöntemi bulunmayan insanların az da olsa kendilerine kazanç kapısı oluşturabilecek bir sistem olarak kendini ön plana çıkartıyor.

Sonuç olarak aktarmamız gerekirse; BTC yakın zamanda hayatımıza giren, günümüzde popülaritesini tamamen arttıran ve geleceğe ise damga vurması beklenilen oldukça popüler bir sistem. Gündemi takip ederek, sistem özelinde zaman içinde edindiğiniz tecrübeleri kullanarak, bu konu hakkında detaylı araştırmalar ve analizler yaparak kendinize çok yüksek rakamlarda bir kazanç oluşturmanız mümkün. Bu yüzden sizde hemen şimdi https://www.binance.com/tr/register?ref=CQ0QK2D8 linkine tıklayarak BTC üzerindeki hesabınızı oluşturun, günden güne katlanan kazançlarınızın keyfini yaşayın.

Boynar Hakkında

avatar

Boynar

Boynar Mucidi - ODTÜ İktisat mezunuyum. Kripto paralar ve ekonomi özelindeki deneyimlerimi, takipçilerimle paylaşmaktan mutluluk duruyorum.