«
 1. Anasayfa
 2. Kripto Dünyası
 3. Binance Referans Kodu Kullanmanın Yararları Neler?

Binance Referans Kodu Kullanmanın Yararları Neler?

46-yukselen-solanada-bir-sonraki-hedef-hangi-seviye-GrY8ugJQ.jpg

Binance referans kodu kullanmanın yararları kripto borsasında işlem yapanlar için etki gösteriyor. Platforma temel olarak yeni kullanıcıları çekmek için başlatılan ve hem yeni üyeler hem de mevcut kullanıcılar için yararlı olan referans kodu ile birlikte komisyon tutarlarında yüzde 20’ye kadar indirim uygulanıyor.

Binance Referans Kodu Niçin Kullanılmalı?

Binance referans kodu kullanımı platformda alım satım yapanlar için önem taşıyor. Temel olarak referans kodu yapılan işlemlerde yüzde 20’ye varan indirimler sağlıyor. Referans kodunun sağladığı yararlar ve kullanımı şu şekilde öne çıkıyor;

 • Binance referans kodu, temel tanımıyla Binance içinde yer alacak yatırımcıların borsaya giriş yapmaları için kullanılan bir koddur.
 • Referans kodu için yatırımcılar davet kodu belirlenmektedir. Bu kod üyelik sırasında girildiğinde kod için tanımlanmış olan indirim oranı uygulanmaktadır.
 • Genel olarak Binance için yüzde 20 komisyon oranı uygulanmaktadır. Komisyon oranları daveti gerçekleştiren kullanıcının tercihine bağlı olarak farklı yüzde oranlarında da bulunabilir.
 • Referans kodu borsaya girmek isteyen yatırımcıların Binance’a dahil olmasını sağlar. Bunun yanında davet eden yatırımcıların da yüzde 20 komisyon kazanmasına neden olarak kazançların karşılıklı olarak artmasına fırsat verir.

Binance Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

Binance referans kodu nasıl kullanılır sorusu temel olarak sadece Binance’a özgü değil. Buradaki temel amaç farklı kullanıcıları davet ederek sisteme kazandırmaktır. Binance de kullanıcı sayısını arttırmak için referans kodu uygulaması yapmaktadır. Bu kodu kullanmak oldukça kolaydır.

 • Kodun başkasına verilmesi için ilk olarak platforma kullanıcı girişi yapılması ve sonrasında Referans Bonus Kazan seçeneğinin seçilmesi gerekir.
 • Ardından ise referans kodu davet edilmek istenen yatırımcıya, verilecek komisyon oranında ayarlanmalıdır. Genel olarak bu oran yüzde 20 olarak ayarlanmaktadır.
 • Daha sonrasında davet edilen yatırımcının kullanıcı kaydını tam olarak oluşturması ve davet eden yatırımcının da kimlik bilgileri ile doğru bağlantıları kurarak Şimdi Davet Et butonunu tıklamak gerekecektir.
 • Son aşamada ise davet edilmiş olan yatırımcı alım satım işlemleri yaptıkça hem davet eden hem de davet edilen kişilerin komisyon indirimlerinden yararlanması mümkün olacaktır.

Boynar Hakkında

avatar

Boynar

Boynar Mucidi - ODTÜ İktisat mezunuyum. Kripto paralar ve ekonomi özelindeki deneyimlerimi, takipçilerimle paylaşmaktan mutluluk duruyorum.