«
  1. Anasayfa
  2. Coin Rehberi
  3. Binance Güvenli mi, Sorunsuz Kullanılır mı?

Binance Güvenli mi, Sorunsuz Kullanılır mı?

Borsada günlük al sat

Binance güvenli mi sorusu kripto para yatırımcıları arasında zaman zaman dillendirilirken, kripto dünyasına giriş yapmak isteyen kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. 2017 yılından beri hizmet veren Binance, işlem hacmi ve potansiyeli dışında kullanıcı aktiviteleri gözlemlendiğinde, günümüzün en çok kullanılan borsası olmayı başarmış durumda. Üstelik yalnızca ülkemiz değil, dünya çapında da pek çok kullanıcıya hizmet veren global bir firmadan söz edebiliriz.

Binance Güvenli mi?

Binance güvenli mi konusunda net bir yanıt verebiliriz, oldukça güvenli. Sektörün otoriter kitlesi de bu güveni her zaman dile getirir. Gelişmiş ve saldırılara karşı yüksek korunaklı altyapısı sayesinde platformda riskli durumlar ile karşılaşma ihtimali oldukça düşük.

 Aynı zamanda platformun kullanıcılar için çift faktörlü güvenlik doğrulaması yapması, kullanıcı bilgilerini koruması, işlemler sırasında zararlı olabilecek diğer etmenlere karşı gerekli önlemleri alması Binance’ın güvenli ve işlevsel bir platform olduğunun net bir ispatı. Kullanıcıların yatırımlarının korunması, güvenli işlem olanaklarının sunulması gibi öncelikler ile birlikte platformda işlem yapmak güvenli olmasının dışında da oldukça pratik.

Binance Hangi Hizmetleri Kullanıcılara Sunuyor?

Binance kullanıcılar için temelde borsada listelenen kripto birimlerini alım satım yapmalarına olanak tanıyor. Kripto para birimleri arasında alıcı ve satıcılarını kitleyi direkt olarak birbirine bağlayan platform P2P ticaret ortamı sunar. Bu durum da kullanıcıların tercihlerine bağlı olarak farklı ödeme seçenekleri ile ödeme yapmayı da kolay hale getirmektedir.

Binance ödeme yöntemleri olarak kredi ve banka kartı kullanılmaktadır. Kart üzerinden çeşitli kripto para birimleri satın alınabilir. Bunun yanında platformda spot ve marjin ticaret de yapılabilmektedir. Platformu kripto dünyasına yeni giriş yapan kullanıcılar rahatlıkla kullanabilecekleri gibi aynı zamanda profesyonel yatırımcılar için de çeşitli işlem yapma seçenekleri bulunmaktadır.

Binance Referans Kodu ile Komisyon Oranları

Binance yapılan işlemler üzerinden belirli komisyon oranları kesintisi yapmaktadır. Binance komisyon oranları düşük olması için ise referans kodu kullanmak kesinlikle sizin yararına olur. Binance referans kodları ile birlikte platformda yapılan işlemler sırasında daha düşük kesintilerle karşılaşırsınız. Referans kodlarının da kendi içinde sağladıkları indirim oranları ile değişkenlik gösterir. Bu kapsamda en yüksek indirim oranına sahip olan Binance referans kodunun seçilmesi halinde yapılan işlemlerdeki kesinti de ciddi oranlarda düşüyor. Platformda yer alacak kullanıcıların mutlaka referans kodu kullanarak sisteme kayıt olmaları onların avantajına olur.

Boynar Hakkında

avatar

Boynar

Boynar Mucidi - ODTÜ İktisat mezunuyum. Kripto paralar ve ekonomi özelindeki deneyimlerimi, takipçilerimle paylaşmaktan mutluluk duruyorum.